Haber

Emine Erdoğan, devlet koruması altındaki çocuklarla iftarda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, devlet koruması altındaki sevgi evlerinde kalan çocuklarla iftar için bir araya geldi.

Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı sevgi evlerinde devletin koruması altında yaşayan çocuklara Devlet Konukevi Huber Yerleşkesi’nde iftar yemeği verdi.

Çocukları kapıda karşılayan Emine Erdoğan, çocuklarla tek tek ilgilenerek sohbet etti.

İftar öncesi çocuklar, geleneksel Ramazan eğlencesi olan Hacivat-Karagöz gölge oyununu Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile izledi.

Emine Erdoğan ve Yanık, programda yaşları 5 ile 15 arasında değişen yaklaşık 30 çocukla iftar yaptı.

Çocuklardan biri iftarda Emine Erdoğan’ın yanına gelerek ona bir mektup ve küçük bir oyuncak verdi.

Bunları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırmak isteyen çocuk, “Lütfen bunu Cumhurbaşkanımıza okutun, hediyemi verin, benden selam söyleyin” dedi. söz konusu.

Emine Erdoğan da mektubunu ve selamlarını bizzat ileteceğini söyledi.

İftarın ardından alanda kurulan stantlarda çocuklara ramazan şerbeti, patlamış mısır, pamuk şeker ve elma şekeri ikram edildi.

Çocuklar için en büyük sürpriz ise oyuncak ramazan davulu oldu. Davulu tokmakla vurarak saklanan şekerlemeleri ve oyuncakları çıkaran çocuklar eğlenceli vakit geçirdiler.

Programın sonunda okul çantalarını ve kırtasiye hediyelerini alan çocuklar, Emine Erdoğan’la kucaklaşarak vedalaştı.

“Çınlayan neşeli kahkahalar bizim en büyük hazinemizdir”

Emine Erdoğan, çocuklarla iftarda buluştuğu programı sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştı.

Çocukluğun, her şeyin aşkla yazıldığı defterin ilk sayfası olduğunu belirten Emine Erdoğan, mutlu, umutlu ve kendinden emin cümlelerle yazılmış bir çocukluk geçirmenin her çocuğun hakkı olduğunu vurguladı.

Emine Erdoğan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgi yurtlarımızda kalan çocuklarımız için iftar soframız kuruldu. Hacivat ve Karagöz’ün gölge oyununu birlikte izledik. Onların cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıl cıvıldama” Devletin himayesinde çocuklarımıza sonsuz bir sevgiyle gönüllerini açtıklarını anlatan Özcan, “Bakım gösteren ailelerin çoğalmasını diliyorum. Tüm çocuklarımızı sevgi ve şefkatle kucaklıyorum. Her birinin mesajını lider büyükanne ve büyükbabalarına memnuniyetle ileteceğim.”

Paylaşımda Emine Erdoğan’ın iftar davetinden görüntülere de yer verildi.

gurunhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu