Haber

HÜDAPAR Genel Sekreteri Şehzade Demir, partisinin Cumhur İttifakı’na katılım sürecini değerlendirdi

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler sürüyor.

İyi Parti’nin Millet İttifakı’na dönmesi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından Cumhur İttifakı çalışmalarına hız verdi.

AK Parti’de Cumhur İttifakı’nı genişletmek için HÜDAPAR ile bir süredir görüşmeler sürüyor.

Ensonhaber’e ilk elden söyledi.

Ensonhaber’de ‘HÜDAPAR Cumhur İttifakı’na katılacak mı?’sorusunun cevabını aradı.

Bu kapsamda İlker Koç’un sunumuyla yayınlanan “Gendem Özel” programına HÜDAPAR Genel Sekreteri Şehzade Demir konuk oldu.

Ensonhaber’e ittifak süreciyle ilgili dikkat çeken Demir, yakın zamanda sonuca ulaşılacağını belirtti.

“İttifakta herhangi bir sorun görmüyoruz”

Demir ayrıca Cumhur İttifakı’na katılmada bir sakınca görmediklerini ancak son kararın henüz alınmadığını belirtti.

HÜDAPAR Genel Sekreteri Şehzade Demir’in, Ensonhaber’in Youtube kanalında yayınlanan Gündem Özel için yaptığı alıntı şöyle:

Bizim durumumuzda diğer taraflarla uzun süre görüşmelerimiz oldu. Mesele seçim değil, aslında siyasetin doğal gereği ve sonucudur. Zaman zaman hem Cumhur İttifakı’nda hem de Millet İttifakı’nda yer alan partilerle görüşmelerimiz oldu. Şu anda Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önceden bize teklifleri vardı. Milletler Topluluğu’nda birlikte olabilmemiz için. Bu değerlendiriliyordu ve son müzakereler sonucunda bu durum somut bir davete dönüştü. Şu anda da 12 aydır seçimde birlikte olma görüşmeleri yapılıyor. Bitmiş ve bitmiş bir noktada değiliz ama müzakereler hatasız bir şekilde sona erdi. Şu anda net bir şey söyleyemesek de ittifakta bir sıkıntı görmüyoruz. Umarız çok kısa sürede tamamlanır. Yarın genel yönetim kurulu toplantımız var, seçimle ilgili teklifin tüm yönleri görüşülecek. Nihai kararla ilgili sayın genel başkan yarın veya bir iki gün içinde açıklama yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu