Haber

Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları Tahtalı Dağı’nda Tamamlandı

Antalya’nın Kemer ilçesinde bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları’nın son gününde sporcular, yarışı kumsalda başlatarak 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesinde tamamladı. Ormanlar, dağlık alanlar, su birikintileri ve patikalardan oluşan zorlu etabı Güney Afrikalı Wade Young kazandı.

Bu yıl Kemer’de düzenlenen 14. Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları’nın son gününde ‘dağ’ etabı koşuldu. Çamyuva Plajı’ndan başlayan yarışa 42 ülkeden 396 sporcu katıldı. Sporcular, 60 kilometrelik parkurda deniz seviyesinden 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı zirvesine çıktı. Parkurda ormanlık alanlar, su birikintileri, dar yollar ve dağlık alanlardan geçen sporcular zaman zaman zor anlar yaşadı. Güney Afrikalı Wade Young dağ etabını kazandı. İkincilik Güney Afrikalı Travis Teasdale’e, üçüncülük ise aynı ülkeden Matty Green’e verildi.

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü’nün (KEMK) Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi, Türkiye Motosiklet Federasyonu, Kemer ve Bölge Tanıtma Vakfı (KETAV) desteğiyle düzenlediği yarışların ardından ödül töreni düzenlendi. Tahtalı Dağı zirvesinde düzenlenen törene Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, yarış organizatörü Semih Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Selami Minta da katıldı. Törende dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz ise, “İlçemizin en iyi şekilde tanıtılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Yarışa katılan sporcuları tebrik ediyorum. Hedefimiz dünya şampiyonluğunu Kemer’de gerçekleştirmek. İnşallah bu da olur. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu