Haber

Berlin-Brandenburg Havalimanı güvenlik görevlileri 24 Nisan’da greve gidecek

Almanya’da Birleşik Hizmet Endüstrisi Sendikası (Ver.di), Berlin-Brandenburg Havalimanı’nda (BER) çalışan güvenlik görevlisini 24 Nisan Pazartesi günü işten ayrılmaya davet etti.

Ver.di’den yapılan açıklamada, BER’de hava ve yolcu güvenliği ile işçi ve eşya kontrol noktalarındaki çalışanlara çağrı yapıldığı, Pazartesi günü yerel saatle 03.00’te grevin başlayacağı belirtildi. , 24 Nisan ve gece yarısı sona eriyor.

Açıklamada, çalışanlara gece, hafta sonu ve resmi tatillerde verilen ek ücretlerin artırılması ve fazla mesai için daha iyi bir toplu sözleşme yapılması için Federal Hava Güvenliği Şirketleri Birliği (BDLS) ile görüşmelerin yürütüldüğü belirtildi. önceki grevlere rağmen güvenlik ve hizmet çalışanları için fiyatlar. Patronlarla anlaşma sağlanamadığı belirtildi.

BER’den yapılan açıklamada, grev nedeniyle 24 Nisan’da havalimanından yolcu uçaklarının kalkmayacağı, havalimanına gelen seferlerde aksamalar yaşanabileceği belirtildi. Açıklamada, hava yolu şirketlerine bu konuda bilgi verildiği ve yolcuların uçak veya seyahat şirketleriyle iletişime geçmelerinin istendiği belirtildi.

Ver.di ile patronlar arasındaki bir sonraki görüşme 27-28 Nisan’da yapılacak.

Sendikanın çağrısıyla 20-21 Nisan’da Düsseldorf, Hamburg ve Köln/Bonn havalimanlarında, 21 Nisan’da Stuttgart Havalimanı’nda güvenlik çalışanları greve gitti ve yüzlerce uçuş iptal edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu