Dünya

Nilüfer Çoksesli Korosu dünyaca ünlü korolarla aynı sahnede

Nilüfer Çoksesli Korosu, 28 farklı ülkeden birçok sanatçıyı İstanbul’da bir araya getiren Dünya Koro Müziği Sempozyumu’nda sahne aldı. Sempozyumda dünyaca ünlü korolarla iki konser daha veren Nilüfer Çoksesli Korosu bir kez daha alkış topladı.

Uluslararası Koro Müziği Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Koro Müziği Sempozyumu geniş katılımla İstanbul’da gerçekleştirildi. Uluslararası Koro Müziği Federasyonu’nun en büyük etkinliği olan Dünya Koro Müziği Sempozyumu’na 28 ülkeden 55 koro ve 2500’den fazla sanatçı katıldı. 5 kıtayı temsilen 30 farklı ülkeden konuşmacının yer aldığı sempozyumun açılış konserini “Köprüler” temasıyla Estonya Filarmoni Oda Korosu ve Devlet Çoksesli Korosu verdi. İstanbul’un 11 farklı noktasında düzenlenen 44 konserin yanı sıra stant, atölye çalışmaları ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği sempozyumda, koro müziğinin farklı tarz ve geleneklerini içeren bir programla müzikseverler unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı buldu. Nilüfer Çoksesli Korosu, birlikte şarkı söyleme geleneğini yaşatmak amacıyla düzenlenen sempozyumda, dünyanın farklı coğrafyalarını temsil eden ve mümkün olduğunca çok ve farklı koro müziğini kapsayan sempozyumda dünyaca ünlü korolarla iki konser daha verdi. olası. Grand Pera Tiyatrosu ve Atatürk Kültür Merkezi’ndeki kapanış konserinde sahne alan Nilüfer Çoksesli Korosu, performansıyla bir kez daha alkış topladı.

Nilüfer Çoksesli Korosu Grand Pera Sahnesi’ndeki konserinde Emrem Yunus, Naçar Karac’oğlan Naçar ve Felek modüllerini, AKM’deki kapanış konserinde ise Ceviz Çalmaya Geldim Yoldayız Erkan ve Felek’i seslendirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sasonajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu